dr med. Beata Dolik

alergolog, pediatra

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1997). Staż podyplomowy oraz studia doktoranckie odbyłam w I Klinice Chorób Dzieci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W latach 1998-2009 pracowałam jako starszy asystent i nauczyciel akademicki kolejno w Oddziale Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych, Oddziale Pulmonologii, Alergologii i Dermatologii oraz w Klinice Endokrynologii Dzieci i Młodzieży USD. W 2004 roku odbyłam staż naukowy w zakresie diagnostyki i leczenia chorób płuc w tym astmy oskrzelowej w Klinice Pulmonologii II Katedry Chorób Wewnętrznych CMUJ w Krakowie, natomiast staż kliniczny z alergologii odbyłam w Centralnym Szpitalu Klinicznym MON w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2006 roku ukończyłam specjalizację z pediatrii a 2013 roku z alergologii.
Od 2009 pracuje jako starszy asystent w Poradni Alergologicznej Dzieci i Młodzieży 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką oraz w LuxMedzie.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, biorę czynny udział w organizowanych przez nie konferencjach, szkoleniach i warsztatach.

 • ikona - Alergologia

  Alergologia

  diagnostyka i leczenie miedzy innymi astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa oraz alergii pokarmowej u dzieci i osób dorosłych

  Czytaj dalej
 • ikona - Pediatria

  Pediatria

  konsultacje wspierające rozwój dziecka zdrowego oraz dotyczące żywienia

  Czytaj dalej