Justyna Dąbrowska

dietetyk

Jestem absolwentką studiów I stopnia kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W trakcie studiów odbyłam wiele praktyk, m.in. w przedszkolu, Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, na oddziale gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz w prywatnych poradniach dietetycznych. Aktywnie działam w Stowarzyszeniu Spożywo.

Dietetyka jest dziedziną ciągle rozwijającą się. Swoją wiedzę nieustannie poszerzam na licznych kursach, szkoleniach, a także konferencjach. W dietetyce najbardziej interesuje mnie dietetyka kliniczna oraz psychodietetyka. Wiem, jak bardzo ważna jest odpowiednia relacja z jedzeniem, a kalorie oraz makroskładniki nie zawsze muszą się idealnie zgadzać. Jadłospis musi być zindywidualizowany, dopasowany do trybu życia, preferencji smakowych, stanu zdrowia osoby, którą się opiekuję. Filarem jest poprawa nawyków żywieniowych oraz zdrowa relacja z jedzeniem. Restrykcje i zbyt szybkie zmiany najczęściej zwiastują porażkę. Uważam, że jedyna skuteczna dieta to taka, którą jesteśmy w stanie stosować do końca życia.

  • ikona - Dietetyka

    Dietetyka

    Poradnictwo żywieniowe oraz dietetyczne dla osób w każdym wieku w przypadku występowania chorób dietozależnych, niedożywienia, nadwagi oraz otyłości. Analizator –...

    Czytaj dalej